Artitech Otomotiv

Üretim

İklimlendirme – Soğuk Hava Deposu

Üretimin ana girdisi olan kauçuk ve türevleri bulundukları ortamın koşullarına bağlı olarak başkalaşım yaşarlar. Kauçuk ürünleri bulundukları ortamın sıcaklık ve nem dengesinden etkilenen ürünlerdir, üretildikten sonra canlılık fonksiyonlarını ve özelliğini kaybetmeye başlar. Bu ürünlerin üretiminden sonra soğuk depolama ile saklanması, ürünün içeriğini korur ve uzun süre özelliğini kaybetmeden kullanılmasını sağlar. Fabrikamızda bulunan Soğuk Hava Deposu yalıtımlı ve iklimlendirme sistemine sahiptir. Kauçuk ürünlerimizi burada saklayıp özelliklerini kaybetmeden üretime sevk edebilmekteyiz.  

Kordbezi Kesme Prosesi

Kordbezi kesme makinesinde her ürüne özel hazırlanan ürün parça imalat planına göre, tam boy ve açı ölçüsünde otomatik olarak kesim işlemi yapılır.

Konveyör Otomatik Sarma Prosesi

Konveyör otomatik sarma makinesinde her ürüne özel hazırlanan ürün parça imalat planına göre, İç Kauçuk, birinci Kordbezi, ikinci Kordbezi, dış kauçuk bileşenleri belirlenen ölçülerde kesilerek otomatik olarak sarılması sağlanır.

Otomatik Telleme Prosesi

Otomatik telleme makinesinde ürün parça imalat planlarına göre hazırlanan reçeteler seçilerek, blok veya çelik tel takma işlemi gerçekleştirilir.

Ön Şekillendirme Prosesi

Şekillendirme makinasında hazırlanan reçeteler seçilerek, ürünlerin vulkanize kalıbına girmeden önce, kalıp şeklini en doğru biçimde alması için vulkanizasyon prosesi öncesi şekillendirme yapılır.

Vulkanizasyon Pişirme Prosesi

Ön şekillendirilmesi yapılmış olan rollinglerin kalıp içi, alt üst gövde sıcaklıkları ve pişirme süreleri belirlenerek vulkanize körük üretilmesi sağlanır.

Kapatma Prosesi

Kapatma presinde, her ürüne özel hazırlanan operasyon kartları vulkanize körük ve pleyt yardımcı malzemesi ile belirli basınç ve kuvvette kapatılması sağlanır.

Sıvama Prosesi

Sıvama makinesinde, konuslu ürünlere özel hazırlanan operasyon kartları, vulkanize körük ve piston yardımcı malzemesi belirli basınç ve kuvvetle ürünlere piston takılarak sıvanması sağlanır.

Pistonlama Prosesi

Pistonlama makinesinde, her ürüne özel hazırlanan operasyon kartları, Plastik ve Metal pistonlar için ürünlere özel belirlenen Tork kuvvetinde somun ve cıvataların otomatik olarak sıkım işlemi yapılır.

Sızdırmazlık Prosesi

Üretimden çıkan her ürün sevk edilmeden önce hava kaçağı kontrolü için, ürüne 5 bar basınç verilerek 1 dakika boyunca sızdırmazlık makinasında bekletilerek kontrolleri sağlanır.

Buhar Jeneratörü

Fabrikamızda bulunan buhar jeneratörümüz ve yüksek hava basınçlı kompresörlerimiz ürünlerin vulkanizasyon preslerinde en doğru sıcaklık ve basınç değerlerinde pişmesi için gerekli olan sıcak buharı ve basıncı sağlamaktadır.  

Call Now Button
× WhatsApp İletişim